Yhteystiedot

OPASKOIRAYHDISTYS RY

PUHELIN
050 432 8431

SÄHKÖPOSTI
info@opaskoirayhdistys.fi

POSTIOSOITE
Opaskoirayhdistys ry.
Marjaniementie 74
00930 HELSINKI

KÄYNTIOSOITE
Marjaniementie 74, Iiris-talo, Itäkeskus, Helsinki.
Tapaamisista on sovittava etukäteen.

YHDISTYKSEN PANKKITILI
Nordea FI37 2266 1800 0038 35

TOIMIHENKILÖT

Puheenjohtaja
Mika Tolvanen, 050 432 8431

mikatolvanen@kolumbus.fi

Sonja Luola,  0400 480960
sihteeri@opaskoirayhdistys.fi

HALLITUS

VARSINAISET JÄSENET
Erkki Juntikka puh 040 589 3430, erkki.juntikka@gmail.com
Risto Kahelin puh 0500-773 286, risto.kahelin@gmail.com
Taru Luukkala puh 040 836 7759, taru.luukkala@gmail.com
Virpi Paananen puh 045 272 5281, virpi.paananen@saunalahti.fi
Ari Talja puh 041 3100340, ari.talja@gmail.com

Raisa Ticklèn puh 040 515 3917, raisa.ticklen@gmail.com

VARAJÄSENET
Susanna Kovasin puh 041 440 3967, susanna.kovasin@gmail.com
Arto Kurvinen puh 050 360 7935, kurvinen.arto@gmail.com

OPASKOIRAYHTEYSHENKILÖT

KAAKKOIS-SUOMI
Jamppa Mikkola, Kotka puh 050 358 6066, jm_1@luukku.com

Susanna Kovasin, Imatra puh 041 440 3967, susanna.kovasin@gmail.com

KANTA-HÄME, PÄIJÄT-HÄME

Hannu Huovinen, Lahti puh 0400 700 384, hannu.phuovinen@gmail.com

KESKI-SUOMI
Yhteyshenkilötyöryhmän vastaava
Anni Kunelius, Äänekoski puh 040 743 6105, anni.eliisa.kunelius@gmail.com

Kari Oja, Jyväskylä puh 050 686 91, karihjoja@gmail.com

Juha Saariniemi, Jyväskylä puh 044 030 5989, juha.saariniemi@pp.inet.fi

Peesarijäsen
Mari Haapavaara puh 050 308 6111, mari.haapavaara@hotmail.com

PIRKANMAA
Arto Kurvinen, Tampere puh 050 360 7935, kurvinen.arto@gmail.com

POHJANMAA
Heli Miilumäki, Jalasjärvi puh 040 911 0355, heli.miilumaki@gmail.com

POHJOIS-KARJALA
Merja Hyvönen, Joensuu puh 050 597 2771, merja.hyvonen@live.fi

POHJOIS-SUOMI
Kirsti Reijonen, Sodankylä puh 050 327 7492, kirstireijonen@gmail.com

Peesarijäsen
Meri Peuhkurinen, Rovaniemi puh 040 833 5047, meri.peuhkurinen@hotmail.com

SATAKUNTA
Seija Viitanen, Kankaanpää puh 040 861 3157, seija.viitanen@gmail.com

SAVO
Yhteyshenkilötyöpari
Erkki Juntikka ja Pirkko Luusalo, Mikkeli puh 040 589 3430, 050 539 0016, erkki.juntikka@gmail.com, pirkko.luusalo@gmail.com

VARSINAIS-SUOMI
Taru Luukkala,Turku puh 040 836 7759, taru.luukkala@gmail.com

PEESARIT
Puheenjohtaja
Sari Rajala, Karkkila puh 050 380 4323

Sihteeri
Eija Paasu,Vihtijärvi puh 050 329 5976

peesarit@opaskoirayhdistys.fi

KOE- JA KILPAILUTYÖRYHMÄ   

Erkki Juntikka, puh 040 589 3430

Taru Luukkala, puh 040 836 7759

Terhi Laaksonen, puh 045 642 3032