Yhteystiedot

OPASKOIRAYHDISTYS RY

PUHELIN
050 432 8431

SÄHKÖPOSTI
info@opaskoirayhdistys.fi

POSTIOSOITE
Opaskoirayhdistys ry.
Marjaniementie 74
00930 HELSINKI

KÄYNTIOSOITE
Marjaniementie 74, Iiris-talo, Itäkeskus, Helsinki.
Tapaamisista on sovittava etukäteen.

YHDISTYKSEN PANKKITILI
Nordea FI37 2266 1800 0038 35

TOIMIHENKILÖT

Puheenjohtaja
Mika Tolvanen, Kangasala, 050 432 8431
mikatolvanen@kolumbus.fi

Sihteeri
Sonja Luola, Mäntsälä, 0400 480960
sihteeri@opaskoirayhdistys.fi

HALLITUS

VARSINAISET JÄSENET
Nina Kilpiä, Helsinki, 040 547 0938
Arto Kurvinen, Tampere, 050 360 7935
Taru Luukkala, Turku, 040 836 7759

Satu Mäenpää, Nokia, 045 843 5586
Virpi Paananen, Tuusula, 045 272 5281
Ari Talja, varapuheenjohtaja, Espoo, 041 310 0340

VARAJÄSENET
Jari Pekola, Helsinki, 0400 168 368
Raisa Ticklén, Helsinki, 040 515 3917

OPASKOIRAYHTEYSHENKILÖT
HELSINKI JA UUSIMAA
Ulla Jensen, Helsinki
p. 0458011101
ulla.jensen@saunalahti.fi

Ullan äidinkieli on ruotsi joten hän kertoo opaskoirista myös ruotsiksi.

Virpi Paananen, Tuusula
p. 045 272 5281
virpi.paananen@saunalahti.fi

Peesarijäsen
Serena Karlsson
p. 0449 811114
serena.karlsson@gmail.com

KAAKKOIS-SUOMI
Jamppa Mikkola, Kotka
puh. 050 358 6066
jm_1@luukku.com

KANTA-HÄME, PÄIJÄT-HÄME
Hannu Huovinen, Lahti
puh. 0400 700 384
hannu.phuovinen@gmail.com

KESKI-SUOMI
Yhteyshenkilötyöryhmän vastaava
Anni Kunelius, Äänekoski
puh. 0400 776478
anni.kunelius@pp.nkl.fi

Kari Oja, Jyväskylä
puh. 050 68691
karihjoja@gmail.com

Juha Saariniemi, Jyväskylä
puh. 0440 305898
juha.saariniemi@elisanet.fi

Peesarijäen
Mari Haapavaara
puh. 050 308 6111
mari.haapavaara@hotmail.com

PIRKANMAA
Yhteyshenkilötyöryhmän vastaava
Satu Mäenpää, Nokia
puh. 0458435586
satu.maenpaa@icloud.com

Mika Tolvanen, Kangasala
puh. 040 413 5853
mika.tolvanen@pp.nkl.fi

Peesarijäsen
Riitta Salonen, Kangasala
puh. 050 523 7343
rsalonen@saunalahti.fi

POHJANMAA
Janne Jokinen, Seinäjoki
puh. 045 2796550
janne.eppu@gmail.com

POHJOIS-KARJALA
Merja Hyvönen, Joensuu
puh. 050 597 2771
merja.hyvonen@live.fi

POHJOIS-SUOMI
Kirsti Reijonen, Sodankylä
puh. 050 327 7492
kirstireijonen@gmail.com

Peesarijäsen
Meri Peuhkurinen, Rovaniemi
puh. 040 833 5047
meri.peuhkurinen@hotmail.com

SATAKUNTA
Seija Viitanen, Kankaanpää
puh. 02 572 2649, 040 861 3157
seija.viitanen@gmail.com

SAVO
Yhteyshenkilötyöpari
Erkki Juntikka ja Pirkko Luusalo
puh 040 589 3430, 050 539 0016
erkki.juntikka@gmail.com, pirkko.luusalo@gmail.com

VARSINAIS-SUOMI
Taru Luukkala,Turku
puh. 040 836 7759
taru.luukkala@gmail.com

PEESARIT
Puheenjohtaja
Anita Pihala, Tuusula
puh. 0400 402675
anita.pihala@hotmail.com

Sihteeri
Eija Paasu,Vihtijärvi
puh. 050 329 5976
peesarit@opaskoirayhdistys.fi

KOE- JA KILPAILUTYÖRYHMÄ   

Taru Luukkala, Turku
puh. 040 836 7759
taru.luukkala@gmail.com

Susanna Hannu, Tampere
puh. 050 540 4333
susanna.hannu@pp.nkl.fi

Erkki Juntikka, Mikkeli
puh. 040 589 3430
erkki.juntikka@gmail.com