Yhteystiedot

OPASKOIRAYHDISTYS RY

PUHELIN
050 432 8431

SÄHKÖPOSTI
info@opaskoirayhdistys.fi

POSTIOSOITE
Opaskoirayhdistys ry.
Marjaniementie 74
00930 HELSINKI

KÄYNTIOSOITE
Marjaniementie 74, Iiris-talo, Itäkeskus, Helsinki.
Tapaamisista on sovittava etukäteen.

YHDISTYKSEN PANKKITILI
Nordea FI37 2266 1800 0038 35

TOIMIHENKILÖT

Puheenjohtaja
Susanna Kovasin, 050 432 8431

puheenjohtaja@opaskoirayhdistys.fi

Sonja Luola,  0400 480960
sihteeri@opaskoirayhdistys.fi

HALLITUS

VARSINAISET JÄSENET

Katja Arvonen puh 0400 592 966, katja.arvonen@dnainternet.net
Erkki Juntikka puh 040 589 3430, erkki.juntikka@gmail.com
Virpi Paananen puh 045 272 5281, virpi.paananen@saunalahti.fi
Marianne Tenhami puh 040 508 7409, marianne.tenhami@gmail.com
Raisa Ticklèn puh 040 515 3917, raisa.ticklen@gmail.com
Matti Syrjälä puh 0400 533 729, masa.syrjala@dnainternet.net

VARAJÄSENET
Arto Kurvinen puh 050 360 7935, kurvinen.arto@gmail.com
Terhi Laaksonen puh 045 642 3032, terhi.m.laaksonen@gmail.com

OPASKOIRAYHTEYSHENKILÖT

HKI-UUSIMAA

Helsinki-Uusimaan alueyhteyshenkilöinä ovat Risto Kahelin, Kerava puh: 0500-773286, risto.kahelin@gmail.com, Jenni Nyholm, Espoo puh: 044-0342544, nyholm.jenni@gmail.com, Virpi Paananen, Tuusula puh:045-2725281 ja sähköposti virpi.paananen@saunalahti.fi, sekä peesarijäsenenä Outi Kesäniemi, outi.kesaniemi@gmail.com.

KAAKKOIS-SUOMI
Jamppa Mikkola, Kotka puh 050 358 6066, jm_1@luukku.com

Susanna Kovasin, Imatra puh 041 440 3967, susanna.kovasin@gmail.com

KANTA-HÄME, PÄIJÄT-HÄME

Hannu Huovinen, Lahti puh 0400 700 384, hannu.phuovinen@gmail.com

KESKI-SUOMI
Yhteyshenkilötyöryhmän vastaava
Anni Kunelius, Äänekoski puh 040 743 6105, anni.eliisa.kunelius@gmail.com

Juha Saariniemi, Jyväskylä puh 044 030 5989, saariniemi.juha@gmail.com

PIRKANMAA
Arto Kurvinen, Tampere puh 050 360 7935, kurvinen.arto@gmail.com

POHJANMAA
Heli Miilumäki, Jalasjärvi puh 040 911 0355, heli.miilumaki@gmail.com

POHJOIS-KARJALA
Merja Hyvönen, Joensuu puh 050 597 2771, merja.hyvonen@live.fi

POHJOIS-SUOMI
Kirsti Reijonen, Sodankylä puh 050 327 7492, kirstireijonen@gmail.com

Peesarijäsen
Meri Peuhkurinen, Rovaniemi puh 040 833 5047, meri.peuhkurinen@hotmail.com

SATAKUNTA
Seija Viitanen, Kankaanpää puh 040 861 3157, seija.viitanen@gmail.com

SAVO
Yhteyshenkilötyöpari
Erkki Juntikka ja Pirkko Luusalo, Mikkeli puh 040 589 3430, 050 539 0016, erkki.juntikka@gmail.com, pirkko.luusalo@gmail.com

VARSINAIS-SUOMI
Taru Luukkala,Turku puh 040 836 7759, taru.luukkala@gmail.com

PEESARIT
Puheenjohtaja
Sari Rajala, Karkkila puh 050 380 4323

Sihteeri
Eija Paasu,Vihtijärvi puh 050 329 5976

peesarit@opaskoirayhdistys.fi

KOE- JA KILPAILUTYÖRYHMÄ   

Erkki Juntikka, puh 040 589 3430

Taru Luukkala, puh 040 836 7759

Susanna Hannu puh 044-235 4439